Kuldne sügis

Sügis üldjuhul pole minu lemmik aastaaeg, sest sageli sajab vihma ning järjest varem läheb pimedaks.

Õnneks siiski on ka neid päevi, kus päike paistab ning punakatesse kollakatesse kostüümidesse riietunud puud pakuvad silmailu ning sunnivad taskust telefoni järele haarama, et see ilu fotodel jäädvustada….

Neljapäeval tuli meile Mamma külla. Poisid ootasid seda päeva pikalt! Elevust jagus palju, sest nagu jõuluvanadel, nii on ka vanaemadel tavaliselt kombeks külla tulles kingitusi tuua!

Laupäeval hakkas poistel koolivaheaeg. Meie Ingmariga alustasime puhkust väikese matkaga läbi viinamarja istanduste Sionist Salgeschi. Korraldajad pakkusid degusteerimiseks nii valgeid kui ka punaseid veine ning erinevaid suupisteid. Oli tore tutvuda kohalike veinidega. Pean tunnistama, et enne Šveitsi kolimist ma väga palju Šveitsi veinidest ei teadnud. Eks see ole üsna loomulik, sest enamik veine, mis toodetakse tarbitakse ära kohapeal. Šveitsi veinidest eksporditakse väga väike protsent. Samas on veinide valik ja kvaliteet väga head. Lisan siia mõned fotod meie mõnusast päevast.

Hetkel aga oleme perega Zermatis. Sügisene Zermatt on mitmekülgne. Võimalus on matkata, rattaga sõita või soovi korral juba ka talvine suusa-, lumelauahooaeg avada. Tegevust jagub, eriti kui ilm on ilus. Ja sellel sügisel on ilm olnud imeliselt kaunis!

Tellisin suve hakul mööbli valmistajalt meile õue pisikese pingi, mis nüüd lõpuks valmis sai. Maja nime Snowflake kandev pink on nii ilus. Ma vaimusilmas juba kujutan ette, kuidas me Ingmariga sellel toolil vanaks saades istume ja eluolu üle arutleme 😀.

Kuna meil on võimalus Zermatis üsna sageli viibida, siis kulgeme siin üsna mõnusas unelevas tempos. Zermatis olles aeg justkui peatuks. Ärkad hommikul, lähed nn. külapoodi croissantide järele, puhud poodnikuga veidi juttu, jood hommikuse cafe latte ning teed plaane algavaks päevaks.

Ah jaa, paar päeva tagasi tegi meile naaber vahva üllatuse, oli meile hommikul ukse taha ise küpsetatud saia toonud. Nii armas algus päevale!!!

Täna tegime väikese matka, eile käisime poistega jalgpalli platsil, üleeile lumelauatamas. Ingmar ja Gregor käisid esmaspäeval ka ratastega sõitmas. Tegelikult pidi täna vihmane ilm olema ja plaanis oli ostlemine ette võtta, kuid vihma ei sadanud ning kohe üldse ei raatsinud päeva poodides kolamisele kulutada. Ehk võib olla homme, kes teab….

Shoppamiseni me siiski ei jõudnud, sest lumelauatada ja matkata on kordades lõbusam. Poisid ei saa ka Zermatis ilma jalgpallita, 3-4 tundi jalkaväljakul lendab kui linnutiivul. Kuna küla on väike ja siin on ainult üks jalgpalliväljak, siis kogunevad väljakule nii suured kui väikesed vutifännid. Jooksvalt moodustatakse meeskonnad, lepitakse kokku reeglid. Tõeline tänava jalgpall! Hea keskkond, kus õppida suhtlemist erinevates keeltes, sest staadionil kuuleb nii saksa, itaalia, prantsuse, inglise, aga ka eesti keelt 😀. Mul jääb vaid hoolitseda selle eest, et kodus piisavalt süüa oleks, kui näljased lapsed koju jõuavad.

Kahjuks homme ootab ees kojusõit, et juba varsti taas Zermatti tulla! Siis, aga on juba talv!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s